Haber

Aydın’da Yağmur ve Fırtına Panik Yarattı

Aydın yağmura teslim oldu, kent yazın ortasında kışı yaşadı.

Yıldırımın düştüğü hurma ağacında çıkan yangın paniğe neden oldu

AYDIN​ – Aydın’da sağanak yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle bazı ev ve işyerlerini su basarken, derelerin taşması nedeniyle yollar göle döndü. Ekiplerin uzun uğraşları sonucunda kentte hayat normale döndü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Aydın için verdiği sağanak yağış uyarısı öğle saatlerinde gerçekleşti. Aydın Efeler ilçe merkezinde adeta bardak boşaldı. Fırtınanın da etkili olduğu bölgede yağmurla birlikte bazı ağaçlar devrildi. Binlerce öğrencinin YKS’ye girmesi nedeniyle şehir merkezindeki trafik yoğunluğu nedeniyle polis ekipleri herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için büyük çaba sarf etti.

Aydın Efeler ilçe merkezinin yanı sıra yağışlar sonucu yollar göle döndü. Aydın-Denizli karayolu üzerinde yer yer su birikintileri nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı.

Bu sırada Aydın Kemer İlçesi’nde bir sitenin bahçesine yıldırım düşmesi panik ve korkuya neden oldu. Yıldırımın çarptığı bir hurma ağacında başlayan yangın, yağmurun da etkisiyle itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yaklaşık 2-3 saat süren yağmur ve fırtınanın sona ermesiyle hayat yeniden normale döndü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu